Burza, akcie, komodity, měny, ropa, zlato...


Imaginarium dr. Parnasse: Terry Gilliam

22.01.2010 01:00

Imaginarium dr. Parnasse: Terry Gilliam

Moje hodnocení: Roztomilé. Kouzelné. Složité. Geniální! Pokud máte velkou představivost, rozhodně na to do kina běžte. Já osobně jsem se náramně bavil. 

Musím také přiznat, že pozorovat Ledgera jak hraje roli oběšeného je poněkud bizarní. Vždyť Heath Ledger se nedožil konce natáčení a dnes se na nás již usmívá "z druhé strany"... 

Mimochodem, ďábel má ve filmu nadpozemské charisma.

Moje body: Filmu dávám 9 bodů z 10 možných!

O čem to je: Dr. Parnassus (Christopher Plummer) kdysi dávno vyhrál nesmrtelnost v sázce s ďáblem panem Nickem. O mnoho století později našel pravou lásku a s ďáblem podepsal novou smlouvu. V ní stálo, že se vzdává své nesmrtelnosti výměnou za mládí, ale jeho prvorozené dítě se v den svých šestnáctých narozenin stane majetkem pana Nicka. Nyní se čas Parnassovy dcery Valentiny naplnil a on se trápí, jak jí zachránit před neúprosným osudem. Pan Nick přijíždí, aby si převzal svou cenu. Rád se však vsází, a proto se rozhodne znovu riskovat. Valentinu získá ten, který první svede pět nových duší… Film Terryho Gilliama Imaginárium dr. Parnasse je posledním snímkem Heatha Ledgera, který nečekaně zemřel uprostřed natáčení. Zprvu se přemýšlelo, že se film nedokončí, nakonec však Gilliam přišel s nečekaným ohlášením. Jako poctu Ledgerovi se roli rozhodli dokončit hned tři vynikající herci – Johnny Depp, Jude Law a Colin Farrell.

Přidat.eu záložkuPřidat.eu RSS

—————

Zpět